Saturday, November 9, 2019

Paremad päevad :)

Kas te mu armsat väikest pakenditest ehitatud altarit mäletate veel? :)

Tolmutasin seda täna ja tegin pilte. Tegin lausa 7 pilti ja kui olin need arvutisse tõmmanud, siis 6 olid absoluutselt tuhmid (telefon näitab neid kirkana ja kui ma suurendan, siis telefonis on pilt selge ja kiri ka päevikupiltidel täiesti loetav - arvutis enam mitte!) ja üks tundus hea, aga kui hakkasin väikesi detaile välja lõikama sellest pildist, siis selgus, et need on ka udused, ehk siis ka see parim pilt... :D
Huvitav, kas ma ai-fõuniga saaksin paremaid pilte või olen lootusetu udusilm ... :D

Igatahes mõtlesin, et näitan seda armsat nurgakest oma rõdu ukse juures uuesti.

See suur punane asi seal ees on pleed ja pleedi all on helekollane istumispadi.

Alumisel pildil on viirukihoidja elevandiga, kelle nina on murdunud. 
Murdunud nina pole näha ... ja ega sellestki aru saa, et tegemist on elevandiga :P


Lõpetuseks veel täna hommikul üle loetud lõiguke mu suurima lemmiku Nisargadatta raamatust.

Väga torkab silma, et kui usklikud räägivad karmast ja uduinimesed oma tahtega maailma muutmisest (mis, jumal tänatud, on võimatu, sest kõik tahtmised tulevad egost, ka nö "õilsad" tahtmised), siis Nisargadatta räägib, et kõik sünnitab kõike. Kõik on kõigega läbi põimunud ja kõik on iga üksikdetaili põhjuseks. Detaili põhjuseks pole mingi tegu või nägu, vaid see, kuidas maailmamuster käib. Minu jaoks on see nii tohutult loogiline.
A üldiselt inimestele ei meeldi seda kuulda :)
4. Real World is Beyond the Mind

Questioner: On several occasions the question was raised as to whether the universe is subject to the law of causation, or does it exist and function outside the law. You seem to hold the view that it is uncaused, that everything, however small, is uncaused, arising and disappearing for no known reason whatsoever.
Maharaj: Causation means succession in time of events in space, the space being physical or mental. Time, space, causation are mental categories, arising and subsiding with the mind.
Q: As long as the mind operates, causation is a valid law.
M: Like everything mental, the so-called law of causation contradicts itself. No thing in existence has a particular cause; the entire universe contributes to the existence of even the smallest thing; nothing could be as it is without the universe being what it is. When the source and ground of everything is the only cause of everything, to speak of causality as a universal law is wrong. The universe is not bound by its content, because its potentialities are infinite; besides it is a manifestation, or expression of a principle fundamentally and totally free.
Q: Yes, one can see that ultimately to speak of one thing being the only cause of another thing is altogether wrong. Yet, in actual life we invariably initiate action with a view to a result.
M: Yes, there is a lot of such activity going on, because of ignorance. ‘Would people know that nothing can happen unless the entire universe makes it happen, they would achieve much more with less expenditure of energy.

/.../
M: For everything there are innumerable causal factors. But the source of all that is, is the Infinite Possibility, the Supreme Reality, which is in you and which throws its power and light and love on every experience. But, this source is not a cause and no cause is a source. Because of that, I say everything is uncaused. You may try to trace how a thing happens, but you cannot find out why a thing is as it is. A thing is as it is, because the universe is as it is.

Allikas: 4. peatükk
Terve raamat SIIN.

Konkurentsitult minu lemmikraamat.
Kui ma peaksin elu lõpuni üksinda saarel elama, siis ma tegelikult küll mõtleksin näiteks Prousti ülipaksu kadunud aja otsimise raamatutesarja peale, aga kui peab olema teos ühtede kaante vahel, siis ikkagi I Am That.
Ehk siis, mis ma enne ütlesin veidi teisiti: iga üksikasi, millele keskendume, näiteks see, miks mu nina nii pikk on :D - jah, see 'torkab mulle endiselt silma' :D -, on niimoodi terve universumi pärast. Kuna universum on selline nagu ta on ja olla saab, on mul nii pikk nina. 

Vaat, nii, trallalaaa! :)

(PS, kui ma lähen ninaopile siis ka sellepärast, et iga kvant universumis lükkas mind sinna.)

No comments: